fbpx
Image Alt

Blog

Orla Perć

Wpis ten to moje wspomnienie z młodości 😉

W 2004 roku zadzwoniła do mnie znajoma i zaproponowała wspólny wypad w Tatry. Wcześniej chodziliśmy po Beskidach, wiedziałem, że mamy podobne tempo więc się zgodziłem.

Nigdy wcześniej nie byłem w Tatrach, nie miałem tez pojęcia “z czym to się je”. Ale Patrycja była bardziej doświadczona, więc ona miała zaplanować trasę. Powiedziała mi tylko przez telefon, że idziemy na jakąś Orlą Perć i że dam sobie radę bo to dobry szlak dla początkujących.

Śmiejecie się? To były czasy, kiedy nie mieliśmy jeszcze smartfonów, a internet działał przez protokół Dial-UP, budząc wszystkich sąsiadów w pionie przy łączeniu się, a dodatkowo kosząc opłaty “za impulsy”. Przy prędkości 56Kb/s pobranie albumu z dziesięcioma zdjęciami potrafiło zjeść kilkanaście impulsów, więc o jakiejkolwiek weryfikacji szlaku nie było mowy.

Ruszyliśmy skoro świt. Myślę sobie, że niezły hardkor te Tatry, kiedy wdrapywałem się na Zawrat (wtedy doświadczenie miałem tylko z Beskidami!). Po wejściu na Zawrat staję dumny i pytam, czy to już szczyt? Nie – odpowiada Patrycja, tutaj zaczyna się szlak. Przełykam głośno ślinę i ruszamy.


Sprawdź najnowszą promocją w 8a! Nawet do 40% zniżki na wcześniej nieprzecenione produkty

Moje wspomnienia to gehenna, którą przeszedłem jako laik na tym szlaku. Bo może szlak sam w sobie nie jest jakiś przesadnie trudny, jednak nie polecam osobom nie mających żadnego obycia z łańcuchami i tego typu wędrówką. Mimo wszystko powolutku brniemy dalej i dalej.

Na szlaku są jeszcze dwa problemy, poza trudnościami technicznymi. Szlak jest jednokierunkowy, więc w wielu miejscach nie ma możliwości powrotu, bo po prostu nie da się minąć. Druga rzecz też jest z tym związana, a jest to presja. Idąc powoli blokuje się szybsze osoby i powoduje to frustracje i konflikty słowne.

Mimo wszystko dla górołazów jest to miejsce typu “must be”. Jestem bardzo dumny, że wtedy dałem radę! Choć gdybym miał swoją aktualną wiedzę, to nie wybrałbym się na ten szlak bez przygotowania drugi raz.

[envira-gallery id=”211″]

Cześć! Mam na imię Michał, jestem fanem podróżowania z plecakiem, kolarstwa w wersji sakwiarskiej oraz górskich eskapad. Na chwilę obecną odwiedziłem ponad 40 krajów na pięciu kontynentach (w tym Antarktydę!), ale liczba ta ciągle rośnie. Chcę dzielić się ze światem tym co dobre i pozytywne w podróżowaniu, służyć pomocą i inspirować. Dziękuję za odwiedziny! Jeśli Ci się tutaj podobało to zrób coś, co sprawi mi przyjemność i pokaże, że warto tworzyć tego bloga- zostaw komentarz, udostępnij, polub moją stronę na Facebooku. Będzie mi bardzo miło!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on

Polub na FB

Polub mój FanPage na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


This will close in 30 seconds