8 powodów dowodzących, że nie warto podróżować!

8 powodów dowodzących, że nie warto podróżować!

Ciągle tylko te podróże i podróże… jakby człowiek w domu nie mógł fajnie czasu spędzić! A to jak się spakować, a to jak się nie dać okraść w podróży, a to jak biwakować…. Oto dlaczego nie warto:

  1. Poznasz nowych ludzi! Nawiążesz kontakty, zrobisz znajomości na całe życie, może poznasz miłość swojego życia – strach się bać!
  2. Zobaczysz nowe miejsca – tylko po co? Skoro na Google Maps można “chłopkiem” przespacerować cały świat!
  3. Zgłębisz nowe kultury – ale przecież Twoja to jedyna prawdziwa, więc po kiego grzyba?
  4. Skosztujesz nowe potrawy… ale pewnie nie mają bigosu:(
  5. Poznasz siebie- chociaż w sumie to po co? Jakby nie miał lustra na miejscu!
  6. Nauczysz się nowych rzeczy. Może nurkowanie w Egipcie? Może wspinaczka na Kilimandżaro? Albo lot paralotnią w Szwajcarskich Alpach? Ale w sumie lepiej pograć na kompie więc nie trudź się!
  7. Przeżyjesz przygody, które będziesz pamiętał już na zawsze – emocje prawie jak przy czytaniu Władcy Pierścieni…
  8. Podszkolisz język…. tyle, że w sumie znasz go wystarczająco, żeby sobie uruchomić androida po angielsku, więc po co ten niepotrzebny skill rozwijać?

Co więc robić? Na pewno NIE ruszaj w podróż, jeśli NIE chcesz przeżyć przygody życia, NIE chcesz poznać nowych ludzi, NIE chcesz nic odkryć, a końcówka Twojego nosa to koniec Twojego świata!

W przeciwnym wypadku – pakuj walizkę!

0 0 głosuj
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Kasia
5 lutego 2019 13:11

Podróże otwierają horyzonty, nie można zamykać się w czterech ścianach. Przynajmniej ja tak mam, nie wyobrażam sobie życia bez wyjazdów. Dlatego zgadzam się z każdym jednym punktem Twojej listy. 🙂

Beata
Beata
5 lutego 2019 17:38

A ile niebezpieczeństw czyha na takiego szalonego podróżnika 🙂 Lepiej zostać bezpiecznie w domu 😉

Irena-Hooltayewpodrozy
5 lutego 2019 18:05

Moja walizka ciągle spakowana.
Ale, aby podróżowac, muszę pracowac.Podróże nie są darmowe.
Twoje argumenty przeciw mnie nie przekonują.
Warto podrózowac!!!
Bigos nie jest mi do szczęścia potrzebny.

Edyta
5 lutego 2019 18:32

Niestety, prawda jest taka, że wciąż jest wiele zamkniętych na świat osób. Niektórzy nawet nie wyjeżdżają poza swoje miejsce zamieszkania, nie wychodzą do ludzi, do restauracji. Jest to bardzo smutne. Tutaj w Meksyku, poznałam wiele obcokrajowców i w większości ludzie są zakochani w tym miejscu, ale są też i tacy co nic im się nie podoba. I naprawdę słuchając ich, gdybym mogła to zapytałabym, po co podróżujesz, po co w ogóle tutaj przyjechałeś? Trzeba było zostać w domu.

Iwona
5 lutego 2019 18:57

Święta prawda! 😉

Madka roku
6 lutego 2019 09:36

Podróże są super i jak tylko można, to warto się ruszyć z domu! Ale dobrze pamiętać, że przeżyć ciekawe przygody i spotkać interesujących ludzi można i tu na miejscu.

Ilona
5 marca 2019 15:22

Podróże uczą pokory, innego spojrzenia na życie, na błahość problemów, czy docenienie piękna świata, ale i własnego kraju….Można by wymieniać bez końca. Ale po co? Lepiej spakować plecak i samemu sprawdzić, czy podróż może przynieść coś więcej, niż obniżenie stanu konta 🙂 Pozdrawiam

Ola
Ola
5 marca 2019 15:41

Bardzo często spotykam się z takimi opiniami – po co gdzieś znowu się wybierasz? Nie szkoda Ci czasu/pieniędzy? Nie boisz się złych warunków/odwołanego lotu? Jeśli wypowiadają je ludzie „starszej daty” to jeszcze jestem w stanie ich zrozumieć bo wzrastali w innej rzeczywistości, jednak młodych, którzy wolą siedzieć przed komputerem czy tv nie rozumiem wcale. Ja wracam z jednego wyjazdu i po paru dniach zaczynam myśleć o kolejnym.

Dee
Dee
7 kwietnia 2019 14:48

Świetne przedstawienie sprawy. Podróżowanie wzbogaca nas z każdej strony, uczy i doświadcza. To najlepsza zaraźliwa choroba na świecie